Yeni Shell Diesel Extra


Git gidebildiğin kadar!

Daha fazla yol gitmek için...

Biz Shell'de 100 yıldır yakıt geliştiriyoruz. Bu deneyim bizi dünyanın önde gelen ve yenilikçi akaryakıt şirketlerinden biri haline getirdi. Yeni akaryakıt serimiz ise daha fazla ödemeden daha çok yol gitmeniz için tasarlandı.

Yıllardır süren çalışmalar, Shell Diesel Extra'nın yeni yakıt ekonomisi formülünün ortaya çıkmasını sağladı. Daha hızlı ateşleme yapmak için tasarlanan, geliştirilmiş yeni Shell Diesel Extra, motorunuzun temiz kalmasına yardımcı olur. Bu yakıt aracınızın çok daha verimli çalışması için geliştirildi.

Yüksek kalitede akaryakıtları uygun fiyatlara sunma kararlılığımızı sürdürüyoruz. Shell Diesel Extra işte bu nedenle daha fazla ödemeden daha çok yol gitmeniz için tasarlandı.

Shell yakıt ekonomisinin kilometre taşları

Biz Shell'de akaryakıtı mümkün olduğu kadar verimli bir hale getirmek için yıllarca çalıştık. Yeni bir buluş yapmak için araştırmalarımızı sürdürürken, başkalarını da bu arayışa katılmaları için cesaretlendirdik.

1939 Shell Mileage Maratonu
Shell'deki bilim adamları arasında, kimin arabasının belli bir miktar yakıtla daha çok yol gidebileceğine ilişkin bir bahis olarak başladı.

1977 Shell Mileage Maratonu Devam Ediyor

Yarışma bir uluslararası etkinlik halini aldı.

1985 Shell Eco-Marathon

Mileage Maratonu'nun yerini aldı. Shell, öğrencilerden oluşan ekipleri en az yakıtı kullanan aracı geliştirmeleri görevini verdi.

2006 Guinness Dünya Rekoru

Shell, ‘Dünya Turunda En Az Yakıt Tüketimi’ konusunda dünya rekoru kırdı. Yakıt ekonomisi formülüne sahip Shell Kurşunsuz Benzin kullanılarak, sadece 24 depoyla dünya turu atıldı.

2007 Yakıt Ekonomisine Sahip Dizel

Dizel için geliştirilen özel bir formülün kullanımına başlandı.
Shell Diesel Extra'nın geliştirilmiş yeni formülü...

Geliştirilmiş Shell Diesel Extra daha fazla ödemeden daha çok yol gitmeniz için tasarlanan özel bir formül içeriyor.

Aracınıza sağladığı faydalar

Yeni Diesel Extra sıradan dizellerden daha hızlı ateşleme ve daha verimli bir yanma sağlar. Böylelikle motorunuzun verimliliği artar.

Daha verimli yanma için gereken bir başka koşul da daha temiz motordur. Ağır motor testleri Shell Diesel Extra'nın tortu birikmelerini ve motor verimliliğinin düşmesini önlemeye yardımcı olduğunu kanıtladı.

Bağımsız testlerin sonuçları

Uzman ve bağımsız otomotiv kuruluşu MIRA Shell Diesel Extra'yı çeşitli araçlarda yakıt tüketimi testlerine tabi tuttu. Bu testler yakıt ekonomisi formülüne sahip Shell Diesel Exra'nın sıradan dizellerden üstünlüğünü kanıtladı.

Daha fazla ödemeden daha çok yol gitmek için ipuçları

Shell Diesel Extra kullanmanın yanı sıra, aracınızın yakıt ekonomisini artırmanın başka yolları da var.

Doğru zamanda vites değiştirin, bir an önce yüksek viteslere geçin.

Aracınızı sakin kullanın, ani hızlanmalardan kaçının.

Ani fren yapmamaya çalışın, önceki araçla aranızda yeterli mesafe bırakın.

Lastiklerinizde doğru basınçta hava olmasını sağlayın.

Aracınızı yüksek devirde kullanmayın.

Gereğinden fazla yük taşımayın.

Çok yoğun trafikte, kullanmadığınız zamanlarda motorunuzu durdurun.

Gerekmedikçe klimanızı açık tutmayın. Motorunuzun iyi durumda ve bakımlı olmasına dikkat edin.

Yüksek hızlardan kaçının. Trafiğin daha az olduğu yolları tercih etmeye çalışın.

Önerilen derecedeki motor yağını kullanın. Shell Rimula gibi yüksek kaliteli motor yağları motorunuzun daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Shell V-Power Diesel


Shell V-Power Diesel, en son teknoloji dizel motorlarına daha fazla güç temin etmek için tasarlanmış yüksek performanslı yakıttır.

Shell yüksek kalite yakıtların geliştirilmesinde başlıca rolü oynamıştır. 100 yılı aşkın süredir, yakıt teknolojisini daha ileri götürmek amacıyla kaliteli yakıt temin etmekte ve en yetenekli insanlara ve bilime yatırım yapmaktadır.

Motorunuzu en üst düzeyde tutmak üzere tasarlanmıştır.

Modern dizel motorları mükemmel sürüş performansı sağlamak ve atık oranını azaltmak amacıyla en yüksek enjeksiyon teknolojisini kullanmaktadır. Zamanla tortular motor gücünü azaltacak şekilde dizel yakıt enjektör sisiteminin içinde birikebilir. Yüksek performansı devam ettirmek için, motorun bu son derece teferruatlı ve önemli bölümerini en iyi durumda tutmak çok önemlidir.

Kurşunsuz 95


Shell olarak, size daha ileriye götürmek için söz verdik. Yakıt ekonomisi formüllü Yeni Shell Kurşunsuz 95, Shell uzmanları tarafından size daha fazla ödemeden daha fazla kilometre kazandırmak için tasarlanmıştır.

Shell yüksek kalitede yakıt gelişiminde başrolü oynamıştır. 100 yılı aşkın bir süredir, kaliteli yakıt sağlıyoruz ve benzin teknolojisini ilerletmek için bilime ve en iyi insanlara yatırım yapıyoruz.

Uluslararası araştırma ve geliştirme merkezlerimiz ile dünya çevresinde yüzlerce kez dolaşmaya eşdeğer düzeyde yol denemeleri gerçekleştirdik.

Kendimizi diğer yakıt fiyatlarıyla rekabet edebilecek kaliteli yakıt üretmeye ve aynı paraya daha fazla kilometre kazanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış yenilikçi yakıtlar geliştirmeye adadık.

Daha fazla ödemeden daha fazla yol gitmeniz için tasarlanmıştır.

Yakıt ekonomisi formüllü Yeni Shell Kurşunsuz 95, motorunuzda birikintiden ve sürtünmeden dolayı oluşan performans kaybı ile mücadeleye yardım ederek daha fazla ödemeden daha çok yol gitmeniz için özellikle tasarlanmıştır.

Sürtünme Azaltıcı Sentetik (SVFI) katığını içermektedir. Sistemdeki birikintilerin artmasını önleyen temizleyiciler ile birlikte sürtünmeyi azaltıp motor verimliliğini arttırırmak için dizayn edilmiştir.

Shell V-Power 97 Oktan


Ferrari işbirliğiye geliştirilmiş Shell V-Power’ın performansını siz de yaşayın.

Harika bir yolculukta olduğunuzu hayal edin: Kıvrak virajlar, önünüzde uzanan dümdüz yollar, göz kamaştırıcı bir manzara...

Ancak bu zevki tam anlamıyla yaşayabilmeniz için aracınız da performansının zirvesinde olmalı. İşte Shell V-Power, ihtiyacınız olduğu anda aracınıza bu performansı sağlamak için geliştirildi.

Yolculuğun daha keyifli bir deneyime dönüşmesine kim hayır diyebilir? O halde, bundan böyle yola çıkmadan önce deponuzda mutlaka Shell V-Power bulunduğundan emin olun.

Shell V-Power’ı ayrıcalıklı yapan nedir?

İhtiyacınız olduğunda aracınızın, taleplerinize anında yanıt vermesini sağlayan özel formül.

Ferrari’nin 2006 yılında yarış yakıtlarında da kullandığı Sürtünme Düzenleyici Teknoloji.

Bu teknoloji, yakıt sisteminin metal aksamında koruyucu bir film tabakası oluşturarak sürtünmeyi azaltmak ve motorun önemli parçalarını korumak amacıyla tasarlanmıştır. Böylelikle gereksiz enerji kaybı ortadan kalkar, daha ilk dolumdan itibaren aracınız daha iyi bir performans sergilemeye başlar. Shell V-Power Sürtünme Düzenleyici Teknolojisi sizi aracınızın gerçek gücüyle tanıştırır.

Aracınızın valflerinde ve püskürtme sisteminde tortuların oluşmasını engelleyen ve var olanları da temizleyen özel içerik.

Unutmayın, Shell V-Power yeni aracınızın motorunun uzun süre yeni kalmasını, bazı durumlarda ise eski otomobilinizin motorunun ilk günkü performasına ulaşmasını sağlar.

Shell ve Ferrari – bir performans tutkusu

Konu otomobiller olduğunda, Shell’in de tutkusu Ferrari ile aynı: performans! İşte bu tutkunun kıvılcımları ile Shell 50 yıldan uzun bir süredir Ferrari’ye Formula One yarış kazandıran yakıtlarını üretiyor. 1999’dan bu yana Ferrari FIA Formula One Markalar Kategorisi’nde 6 şampiyonluk kazanırken Shell yakıtlarını kullanıyordu. Bu birlikteliğin getirdiği başarı ve kazanma isteği Shell’i sürekli olarak yeni yakıtlar geliştirmeye teşvik ediyor.

Shell V-Power bütünüyle Shell mühendisleri, bilim adamları ve Ferrari teknik ekibinin teknik işbirliğinden doğdu. Pistlerde Ferrari ile öğrendiklerimizi şehir yollarına en iyi şekilde uyarladık. İşte bu nedenle Ferrari Fabrikası’nda üretilen otomobiller yakıt depolarına Shell V-Power doldurularak yola çıkıyor.

Shell V-Power Ferrari için yeteri kadar iyiyse sizin otomobilinizde neler yapabileceğini siz hayal edin!

Shell V-Power Racing


Shell ve Ferrari işbirliği ile geliştirilen Türkiye'nin tek 100 oktanlı performans yakıtı Shell V-Power Racing, motorunuzdan maksimum güç almanızı ve aracınızın daha çabuk hızlanmasını sağlar. İlk kullanımdan itibaren sürüş keyfi ve güven verir.

Performans sizin için heyecanın vazgeçilmez bir parçası mı?

Farklı sürücülerin, farklı performans beklentileri vardır. Sizin performans anlayışınız otomobilinizden her koşulda maksimum güç almaksa; akaryakıtta kalitenin ve öncülüklerin lideri Shell, sizi bu performans beklentinize yanıt verecek Shell V-Power Racing ile tanıştırıyor.Peki ya maksimum güç?

Shell V-Power Racing, standart kurşunsuz 95'e kıyasla yaklaşık %5 oranında daha çabuk hızlanma sağlar.

Shell V-Power Racing...

%100 Ferrari işbirliği ile geliştirilmiş Türkiye'nin 100 oktanlı tek yakıtıdır.

Eşsiz formülasyonu, aracınızın daha çabuk hızlanmasını sağlar.

6 yıl üst üste, toplam 14 Formula One şampiyonluğu kazanan uzmanlığın eseridir.

Üstün formülasyonu ile motoru temizleyerek sürtünmeyi azaltır, motorunuzun en yüksek randımanla çalışmasını sağlar.

Sizin için, size özel...Bu gücü yaşayın!

Shell kalitesi ve Ferrari işbirliği, şimdi sizi bambaşka bir sürüşe davet ediyor. Bu sürüş keyfini ve gücü hissetmek için daha fazla beklemeyin!

Shell Süper Plus


Unutmayın; Çok yakında tüm Türkiye'de Süper Benzin üretimi durduruluyor. Ama panik yok!

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın, çevre kirliliğinin engellenmesi doğrultusunda yürürlüğe koyduğu yeni yasa ile birlikte, Türkiye'de Süper Benzin üretimi durduruluyor. Ama endişelenmenize hiç gerek yok... Çünkü ihtiyaçlarınıza daima öncelik tanıyan Shell, sizin için çevre dostu Shell Süper Plus'ı (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan) üretti.

Shell Süper Plus (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan), Süper Benzin'le çalışan araçların kullanılabilmesi için geliştirilmiş, potasyum bazlı, özel formülasyonlu Kurşunuz Benzin'dir. Formülündeki potasyum kurşunun yerini tutar ve egzoz sübaplarını korur.

Shell'den de öte benzin: Shell Süper Plus (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan)

Shell Süper Plus'ın (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan) içeriğinde bulunan metal katkı, kurşunun yerini tutarak, yumuşak malzemeli sübaplarda, sübapların aşınmasını önler.

Shell Süper Plus (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan) aracınızda hiçbir performans kaybına neden olmaz.

Shell Süper Plus (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan) eski benzininizin tüm özelliklerini taşır, bunun yanında çevre dostu, kurşunsuz benzindir.

Shell Süper Plus (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan) daha önce İngiltere, Yunanistan, İtalya, Almanya, Avusturya, İzlanda, Belçika, Macaristan, Polonya, Fransa, İskandinavya, Singapur, İspanya ve İsviçre'de denenmiş, kullanımı oldukça başarılı sonuçlar vermiştir.

Shell Süper Plus (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan) doğrudan kullanılabilir, herhangi bir dönüştürücü kullanımına gerek yoktur.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Aracımda Shell Süper Plus (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan) kullanabilir miyim?

Aracınızın egzoz sübap yüzeyi yumuşak malzemeden yapılmışsa, Shell Süper Plus (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan) kullanabilirsiniz. Eğer sert malzemeden yapılmış ise, direkt Kurşunsuz 95'i kullanmanızı tavsiye ederiz (Aracınızın sübap yüzeyi malzemesinden emin olmak için lütfen yukarıdaki tabloya bakınız.)

2. Aracımda katalitik konvertör varsa, Shell Süper Plus (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan) kullanabilir miyim?

Katalitik konvertörü olan araçlarda kesinlikle Shell Süper Plus (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan) kullanılmamalıdır. Bu tür durumlarda sadece Kurşunsuz Benzin kullanılabilir.

3. Dizel araçlar Shell Süper Plus (Katkılı Kurşunsuz 95) kullanabilir mi?

Hayır. Shell Süper Plus (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan), dizel araçlarda kesinlikle kulanılmamalıdır.

Shell Süper Plus ile (Katkılı Kurşunsuz 95 oktan) değişimi sizde yakalayın.

Shell Kurşunsuz Benzin


Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamak için çok uzun mesafeler katediyoruz. Bütün bu çalışmaları yaparken, bir sürü test sürüş denemesi yaptık ve bunları toplarsak neredeyse yüzlerce kere dünya etrafında tur atmış sayılabiliriz. Shell gelişmiş AR-GE'si ve operasyonel mükemmeliyeti ile yakıtınızın rafineriden aracınızın tankına kaliteli ve sorunsuz gelmesini sağlar.

Shell Kurşunsuz Benzin, tüm araçların kullanması için uygun 95 oktan bir üründür.

Neden Shell Kurşunsuz Benzin kullanmalısınız?

Shell Kurşunuz Benzin, içerdiği gelişmiş formülasyon ile:

Motorunuzun temiz kalmasına yardımcı olur

Zaman içersinde karbon kurumları yakıt enjeksiyonları, karbüratör ve emme valfleri üstünde birikebilir.

Shell Kurşunsuz Benzin, içerdiği deterjan ile aracınızın moturunun temiz kalmasına ve böylece düzgün çalışmasına yardımcı olur. Bu aynı zamanda daha iyi yanmaya neden olacağı için emisyon gazlarının azalmasına da yardımcı olur.

Aracınızın genel bakım giderlerini azaltır.

Aracınızın motorunu temizleyerek, daha az sıklıkta ve düşük bakım maliyetine oluşmasına yardımcı olur.

Shell Kurşunsuz Benzin; kaliteli akaryakıt

Otogaz - LPG


OtoLPG, 1998 yılından bu yana, dünyada varolan en yüksek emniyet standartlarında ve en yüksek ürün kalitesinde Shell İstasyonları`nda tüketicilere sunulmaktadır. Kalite ve emniyetten taviz vermeksizin, Türkiye OtoLPG pazarında pazar payı sıralamasında % 11 ile 3. sıradadır. Shell, şu anda Türkiye`nin hemen her yerinde toplam 298 istasyonda otogaz hizmeti vermektedir.

Dünyada varolan en yüksek emniyet standartlarında inşa edilen istasyonlarımız müşterimize kaliteli hizmet, ürün ve en emniyetli istasyon seçeneklerini aynı anda sunmaktadır. Türkiye OtoLPG pazarında da pazar payı açısından 1 numara olmayı hedefleyen Shell bu hedefine doğru ilerlerken yukarıda belirtilen kalite ve emniyet konularında hiçbir taviz vermemektedir.

LPG`nin Diğer Yakıtlara Göre Üstünlükleri

Otogaz, korbondioksit ve azotoksitler gibi çevreye zarar veren, sera etkisine yol açan zararlı egsozt gazı değerlerinde % 95`e varan oranlarda azalma sağlamaktadır. Ayrıca çevreye sağladığı faydaların yanında ekonomik olması tüketicilere ciddi avantajlar sunmaktadır.

Kilometre başına yakıt maliyetinde % 40`dan fazla tasarruf sağlamaktadır. Otogaz yüksek oktan değeri olan bir yakıt olması nedeniyle karbüratörlüden son nesil çok nokta enjeksiyonlu taşıtlara kadar tüm araçlarda ekonomi, performans ve çevreyi koruma açısından üstün özelliklere sahiptir.

© 2016 ECE Petrol // All rights reserved.

FNP