SHELL LPG (aurogas)


OtoLPG, 1998 yılından bu yana, dünyada varolan en yüksek emniyet standartlarında ve en yüksek ürün kalitesinde Shell İstasyonları`nda tüketicilere sunulmaktadır. Kalite ve emniyetten taviz vermeksizin, Türkiye OtoLPG pazarında pazar payı sıralamasında % 11 ile 3 sıradadır. Shell, şu anda Türkiye`nin hemen her yerinde toplam 298 istasyonda otogaz hizmeti vermektedir.

Dünyada varolan en yüksek emniyet standartlarında inşa edilen istasyonlarımız müşterimize kaliteli hizmet, ürün ve en emniyetli istasyon seçeneklerini aynı anda sunmaktadır. Türkiye OtoLPG pazarında da pazar payı açısından 1 numara olmayı hedefleyen Shell bu hedefine doğru ilerlerken yukarıda belirtilen kalite ve emniyet konularında hiçbir taviz vermemektedir.

LPG`nin Diğer Yakıtlara Göre Üstünlükleri

Otogaz, korbondioksit ve azotoksitler gibi çevreye zarar veren, sera etkisine yol açan zararlı egsozt gazı değerlerinde % 95`e varan oranlarda azalma sağlamaktadır. Ayrıca çevreye sağladığı faydaların yanında ekonomik olması tüketicilere ciddi avantajlar sunmaktadır.

Kilometre başına yakıt maliyetinde % 40`dan fazla tasarruf sağlamaktadır. Otogaz yüksek oktan değeri olan bir yakıt olması nedeniyle karbüratörlüden son nesil çok nokta enjeksiyonlu taşıtlara kadar tüm araçlarda ekonomi, performans ve çevreyi koruma açısından üstün özelliklere sahiptir.

Shell AutoGas kullanırsanız kafanız rahat eder! Çünkü ;
Yüksek Kalitelidir.
Her dolumda aynı yüksek kaliteyi sunar. Çift filtreden geçirildiği ve EN 589 Standartlarına sahip olduğu için temiz bir yakıttır.
Paranızın Tam Karşılığını Alırsınız.
Sektör standartlarının üzerinde, düzenli bakım ve kalibrasyonu yapılan pompalar aralığı ile dolum yapılır.
Her Zaman Yüksek Hizmet Standardı Sunar.
Shell Akademi’de eğitim almış uzman ön saha çalışanları tarafından her zaman yüksek hizmet standardı korunur.
Güvenlidir.
Shell istasyonlarında yüksek güvenlik şartları standarttır.
Ekonomiktir.
Benzinli araçlara göre daha fazla tasarruf sağlar.

C, NOx, SOx, ve partikül yayımının düşük olması nedeniyle temiz ve çevreci bir yakıttır. *

Aracınıza iyi bakmanız için uzmanından tavsiyeler:

Bizim için önemlisiniz.

Dolum öncesinde aracınızın kontağını kapatınız, sigara içmeyiniz ve cep telefonu kullanmayınız.

Benzin almayı unutmayın.

Aracınız ilk çalışma esnasında benzine de ihtiyaç duyar. Aracınızın, benzin deposunu minimum ¼ Oranında dolu olması önerilir.

Otogazlı araçlara özel geliştirilmiş motor yağı kullanın.

Otogazlı araçlar için özel olarak geliştirilmiş Shell Helix HX7 G 10 W-40 motor yağı, aracınızın motorunu temiz tutmaya yardımcı olur ve performansını artırır.

Filtrenizi düzenli aralıklarla değiştirin.

Otogaz valfının içerisindeki filtrenin ömrü 15.000 km’dir. Yetkili serviste, düzenli aralıklarla, filtrenizin değişimini yaptırınız.

Otogaz tankınız %100 dolu olmamalıdır.

Otogaz tankının doluluk oranı güvenlik sebebi ile %80-85’i geçmemelidir. Aracı sallayarak ya da şamandıraya müdahele ederek bu seviyeyi geçmeyiniz.

*Tüm bilgiler Shell.com.tr adresinden alıntılanmış olup orijinal bilgilerdir.

© 2016 ECE Petrol // All rights reserved.

FNP