EuroShell


Shell Card, Avrupa'daki filolarınız için yakıt kartı olup, filonuzu kolaylıkla yönetmeniz için attığınız ilk adımdır. 
Ödeme kolaylığı, güvenlik, yol hizmetleri, istasyon ağı gibi sağladığı faydaların yanında Shell akaryakıtlarının ayrıcalığını filonuza Avrupa’da da sunmaktadır. 

Ödeme Kolaylığı & Takibi 
Avrupa’nın birçok ülkesinde geçerli olan  Shell Card ile otoyol ödemesi, tünellerden ve köprülerden geçiş yapabilir, ödemelerinizi tek bir fatura üzerinden kontrol edebilirsiniz.
KDV iadelerini takip edip hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Kaynaklarınızı doğru hesaplayıp nakit akışınızı daha kolay planlayabilirsiniz. 

Filo Yönetimi 
Filonuzun araçları yurtdışında iken web sistem üzerinden kartınızın limitlerini anlık güncelleyebilir kart bakiyesini düzenleyebilir, kart talebinde bulunup, kart bloke edebilirsiniz.
Sistem, tüketim raporları ve işlem bilgileri ve muafiyetler konusunda da üzerine bilgi akışı sağlar.

Güvenlik
Kayıp, çalıntı ve şüpheli kart karşıtı olan Gerçek Zamanlı Saptama (RTD) sistemi ile tüm yaşanabilecek olumsuzlukları MOBESE kameraları ve şüpheli işlemleri otomatik olarak belirleyen teknolojiyi kullanıyoruz. Sistem her yıl 160 milyon işlemi gözden geçiriyor, şüpheli işlem olur olmaz sizi uyarıp zararı önlemenizi sağlıyor. 

Yol Hizmetleri 
Yol vergileri tüm Avrupa ülkelerinde de uygulanıp farklı ödeme seçeneklerine sahiptir. Shell Card ile tüm yol hizmetleri işlemlerinizi tek bir yerden tek bir fatura içerisinde nakit ile uğraşmadan tüm filonuzu yönetebileceğiniz bir rahatlık sağlıyor. 

KDV İadesi 
KDV iadeleriniz ile ilgili tüm aşamalar ilgili makamlar ve Shell olarak anlaşmaya bağlanmıştır. Elinize geçecek olan kdv ’nin miktarını ve zamanını öğrenme şansı tanıyor. 

•    Net Faturalandırma KDV İadesi.
Shell Card faturaları için geçerli olup yaklaşık olarak 20 Avrupa ülkesinde uygulanır. KDV iadesi fatura kesim tarihinden iki hafta sonra elinizde olabilir.

•    Normal KDV İadesi
Bu yöntemde iade ödemesi, vergi dairesi adınıza kesilecek KDV'yi transfer ettikten sonra işleme konulur. Net faturalandırmanın izin verilmediği ya da şirketiniz için mümkün olmadığı ülkelerde gereklidir.

•    Aylık KDV İadesi
Net Faturalandırma hizmetine kaydolan müşteriler içindir. Shell Card kart faturası kapsamına girmeyen bütün faturalar için tamamlayıcı bir unsur olarak devreye girer ve KDV iadeleri her ay hesabınıza yatırılır.

•    İşlem Vergisi İadesi
Dizel akaryakıt alımlarınıza uygulanan işlem vergisinin bir kısmını alabilirsiniz. Belçika, Fransa, Macaristan, İtalya, Slovenya ve İspanya'da geçerlidir. Vergi iade hizmetlerinden yararlanmak için kayıt yaptırmanız gerekmektedir

Tüneller ve Köprüler 
Avrupa’ya ulaşmak tünelleri ve köprüleri aşmakla başlıyor ve bu geçişler çok maliyetli olabiliyor. İyi yönetildiği takdirde sizi ve şirketinizi yüzlerce Euro kar ettirebilir.
Shell kartı kullanarak veya diğer ödeme yöntemleriyle Frejus Kart veya Brobizz gibi Avrupa’da yüzlerce köprü ve tünel ücretlerini ödeyebilirsiniz. Tüm geçiş ücretleri Shell Card hesabınıza yüklenir.
Otoban cihazları size hızlı geçiş hakkı tanımakla birlikte, en yoğun olan saatlerde önemli gecikmeleri engeller. Ayrıca, sık seyahatlerde ve bölgesel trafik olduğunda sıklıkla indirim uygulanır.

Feribotlar ve Rola 
Shell Card sadece karayolu seyahatleri için kurgulanmamıştır. Shell kartınızı kullanarak Avrupa feribot geçişi rezervasyonlarında ödeme esnekliği kazanmanızı da sağlar. Shell kartınızı kullanarak Avrupa'da yapacağınız bütün seyahat harcamalarınızı tek bir fatura kullanarak işletmeniz için zaman ve para tasarrufunda bulunabilirsiniz. 
Avrupa feribot rotaları ve ROLA (tren üzerinde kamyon) hizmetlerine kolay erişim avantajı da sağlar. 

Feribot
Shell Card ile P&O Ferries ve büyük feribot ajansı Transcamion'un Avrupa çapında sunduğu bütün hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 
•    Transcamion ile indirimli fiyatlardan yararlanabilir (geçiş sayısına bağlı olarak) ve hatta gerekirse kalkış saatinizi bile değiştirebilirsiniz.
•    P&O Ferries ile sürücüleriniz önceden rezervasyona gerek kalmadan, kendi Shell Card Kartlarını kullanarak terminallerde doğrudan ödeme yapabilirler. 

ROLA (Tren üzerinde kamyon)
Hız limitleri, ağırlık limitleri, çalışma saatleri ve çevresel kaygılar, uluslararası taşımacılık rotalarını etkiliyor. Kamyon ve tren seyahatini bir araya getiren ROLA (Rollende Landstraße), zaman ve paradan tasarruf etmenize yardım edebilir.

Rail Cargo Avusturya aşağıdaki rotaları sunmaktadır:
•    Salzburg (Avusturya) - Triest (İtalya)
•    Wels (Avusturya) - Maribor (Slovenya)
•    Wörgl (Avusturya) - Brenner (Avusturya)
•    Wörgl (Avusturya) - Trento (İtalya) 

ROLA ‘nın avantajları : 
•    Sürücünün önceden belirlenmiş dinlenme süresi boyunca seyahat etmesini sağlar.
•    Yakıt tüketimi, yol vergileri ve araç aşınma ve yıpranması dâhil olmak üzere maliyet tasarrufu sağlar.
•    Kamyon geçiş kısıtlamalarından muaf olunur. 
•    Trafik sıkışıklıklarından ve kamyon kontrol noktalarındaki kuyruklardan hızlı geçiş sistemi sayesinde, seyahat ve teslimat zamanını daha iyi planlamaya yardımcı olur.

EuroShell Talep Formu


© 2016 ECE Petrol // All rights reserved.

FNP