Emniyet


Enerjiyi sorumluluk bilinciyle ve emniyetle sunmayı, çalışanlarımızın, yüklenicilerin, yerel toplulukların ve çevrenin zarar görmesini önlemeyi taahhüt ediyoruz.

KİŞİSEL EMNİYET
Emniyet en önemli önceliğimizdir. Bizim için veya bizimle çalışan herkesin, Shell'in daha emniyetli bir iş yeri haline getirilmesinde önemli bir rolü vardır. Onlardan kendi çalışmalarıyla ilgili emniyet kurallarına ve yönetmeliklerine uymalarını, emniyetsiz şartları önlemek için müdahalede bulunmalarını ve birlikte çalıştığımız kişilere ve topluluklara saygı göstermelerini bekliyoruz.

SÜREÇ EMNİYETİ 
Süreç emniyeti, tesis inşasının ilk tasarım aşamasında başlar ve yaşam döngüsü boyunca devam eder; böylece her türlü emniyet tehlikesi potansiyelini tespit edecek ve bunlara müdahale edecek şekilde tesislerin emniyetle işletildiklerinden, düzenli bakımlarının ve teftişlerinin yapıldığından emin olunur.

TAŞIMACILIK EMNİYETİ 
Kara yolu taşımacılığı, iş faaliyetlerimizin pek çoğunda gerekli bir aşamadır. Toplam olarak Shell çalışanları ve yüklenicileri, 70'ten fazla ülkede her yıl yaklaşık 1 milyar kilometre sürüş yapmaktadırlar ki, bu her gün dünyanın çevresinde 70 tur yapmaya denktir. Yol emniyeti felsefemiz, sürücünün kabiliyeti, aracın durumu, kara yolu şartları ve yerel çevre gibi risk alanlarına odaklanmaktadır. Ayrıca kara yolu taşımacılığının öncelikli kullanımına olan ihtiyacı da azaltmaya çalışıyoruz: en emniyetli yolculuk henüz çıkılmayandır.

ÇALIŞAN SAĞLIĞI VE REFAHI
Olumlu çalışma ve yaşam şartlarının, daha emniyetli ve daha verimli bir çalışma ortamının oluşmasına katkıda bulunduğuna inanıyoruz.

ÜRÜN YÖNETİMİ 
Ürünlerimizin ortaya koyduğu potansiyel sağlık, emniyet ve çevre risklerini anlamak ve yönetmek için bu riskleri dikkatle değerlendiriyoruz. Müşterilerimizle ve tedarikçilerimizle yakın iş birliği içinde çalışıyoruz, ürünlerimizin ardındaki bilimde meydana gelen değişiklikleri takip ediyoruz ve bu riskleri daha da azaltmaya yardımcı olması halinde araştırmaları destekliyoruz.
*Tüm bilgiler Shell.com.tr adresinden alıntılanmış olup orijinal bilgilerdir.
 

© 2016 ECE Petrol // All rights reserved.

FNP