Ece Petrol
Toptan Akaryakıt

Toptan Akaryakıt

Toptan Akaryakıt alabilmeniz için belli firmalara başvurmanız gerekir. Farklı Yakıt Seçenekleri için Farklı fiyatlar ve seçenekler vardır.

Yakıt Seçenekleri

Toptan Akaryakıt için birçok farklı seçenek var. Bu alternatiflerden biri motorun içinde. Akaryakıt olarak dizelin özellikleri, kullanım faydaları ve toptan satış sizleri bekliyor!

Türkiye'deki akaryakıt üreticilerinin uygun kuralları uygulaması için yeterli nitelikler bulunmaktadır. Her şeyden önce, toptan alacak kişi şirket sahibi olmalıdır. Akaryakıt firmadaki benzin harcaması ile uyuşmalıdır. Bu kurallara uyuyorsa toptan motorin tüm ticaret şirketlerine satılabilir.

 Toptan Yakıtı Nereden Alabilirim

Bugün için aklınıza gelebilecek tüm benzinciler, toptan dizel yakıt alışverişi yapmaktır. Peki, dizel toptan nasıl alınır?

Amaca hizmet eden bir akaryakıt şirketi var. Müşteriye çeşitli alternatifler sunan bir mekan ile çalışmak büyük önem taşımaktadır. Oto mazotu, fuel oil, kalorifer yakıtı, kalyak vb. gibi Toptan Akaryakıt çeşitleri alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

 • Alacağınız akaryakıt örneği 
 • Satın alınan ürünün alıcısının dünya çapında bir nakliye firmasına ait olması durumunda sözleşme değişebilir.
 • Motorin taşımasında herhangi bir sorun olmaması gerekir, taşımaya uygun hale getirmek durumundasınız.
 • Motorini toptan satışı akaryakıt istasyonları dışındaki tankerlerden alacaksanız gerekli evrakların tamamlamanız gerekmektedir.

Motoru Tanımlayalım

Dizel motorlu araçlarda kullandığımız dizel, petrol yağından elde edilmektedir. Petrolün 200-380 C derecede damıtılmasıyla üretilen dizel, 8-16 derece arasında depolanır. Ayrıca %1 kükürt, %0.02 kül ve azot içeriği az da olsa vardır. Ayrıca Toptan Akaryakıt alacakların sahip olması gereken bir detay da motorin içindeki setanın en az 40 olması gerektiğidir.

Yakıtı tüketicilere ulaştırmak için faydalı ve ticari bir anlayışla hareket etmek temel hedefimizdir. Türkiye'nin inşaat, ulaşım, madencilik, petrol arama/üretim vb. iş alanında müşterilere hizmet verebilecek ve potansiyel müşteri çıkarları açısından ulaşılması daha kolay olan çeşitli disiplinler hedef kitlemizdir.

Türk Petrol Ticari Yakıtının Faydaları

 • Türkiye'nin tedarik zinciri, kendini tedarik edebilir bir zincir olma potansiyeline sahiptir.
 • Bayilerle çalışarak kârın tadını çıkarır, uygulamalardan yararlanır ve daha fazla değer katarız.
 • Alanında uzman ve piyasayı bilen toptan akaryakıt bayilerine aktif saha araştırmaları ile destek oluyoruz.
 • Deneyimli ve dinamik ürün listelemeleri, iş ortaklarının promosyonlarını geliştirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları için bir seçenektir.
 • Güvenlik açısından esnek bir çözüm oluşturan özel ve kullanışlı bir ödeme yöntemi geliştirebilirsiniz.
 • Toptan Akaryakıt için profesyonel lojistik ve teslimat hizmetleri genellikle sunabileceğimiz hizmetlerdendir.

Dizel Nedir

Motor elektrik standardına göre çeşitli yakıtlar kullanmaktadır. Akaryakıt fiyatlarına göre alternatif değişebilir am türü değişemez. LPG sistemi alternatif bir kaynak örneğidir. Bununla birlikte, araçlar genellikle yakıtını benzin ve dizel kullanır. Toptan akaryakıt satışı ikisi için farklıdır. Ne kadar benzinli veya dizel araba kullanırlarsa kullansınlar, çoğu kişi iki yakıt arasındaki farkı bilmiyor. Dizel nedir? Dizel ve motor arasındaki fark nedir? 

Dizel Ve Motor Arasındaki Fark Nedir

Dizel, eskiden beri yaygın olarak kullanılmaktadır. Dizel, motorin olarak da bilinir. Petrolün ürettiği bir yakıt türüdür. Dizeli motorlu araçlar kullanır. Benzinden daha serttir, kaynama noktası yüksektir ve daha az buharlaşır.  Ancak uzun süreli kullanım ve Toptan Akaryakıt amaçlı maliyet açısından benzine göre daha ekonomiktir. Bu nedenle, araba için çoğu insan dizel seçer.

Dizel Özellikleri

Dizel araçlar ve iş makinaları gibi otomobiller kullanır. Arabalar genelde benzin kullanır. İki tür araç yaratmanın en basit nedeni çok karmaşıktır. Benzinle kişinin daha verimli kullanması amaçlanan motor, sabit bir oranda yükselir. Küçük araçlar genelde benzin kullanmakta olup, kamyon ve iş yeri gibi uzun araçlar mazot veya motorin kullanmaktadır. Toptan akaryakıt firmaları bu araçlara yardımcı olur.

Her iki Toptan Akaryakıt türüne göre göreceli ve etkileyici. Benzin arabalar için sağlıklıdır. Ancak, dizelden daha pahalıdır. Bununla ilgili harika olan şey, benzin ve dizel farkıdır. Benzin saniyeler içinde tutuşabilir. Dizel kullanan araçlar kısa sürede tutuşmaz ve ısınamaz. Ancak performans açısından da karşılaştırmalar var.

 • Dizel XTR

Düşük kükürtlü dizel faydaları, dizel disiplinlerinin çoğuna katkıda bulunur. Saf bir motor gibi, enjektörleri araç bakımında kullanmak üzere yetiştirmek yerine tortusuz olacak şekilde eğitebilir. İçerisindeki özel katıklar sayesinde CFPP'yi (soğuk havalarda filtre tıkanmasını) azaltır ve yakıt akışını sağlar. Toptan akaryakıt fiyatları düşündüğünüzde bu tarz dizel daha avantajlıdır.

Kurşunsuz Benzin 95 Oktan

Kurşunlu Benzin 95, 95 oktanlı bir otomobilin adıdır ve benzinde kullanan katalitik konvertörlü veya konvertörsüz yüksek performans sağlamak üzere geliştirilmiştir. Kurşunsuz benzin 95 yakıt sisteminin apre ve apre işleri motor performansını en üst seviyede tutar ve tüm kontrolü tamamlar. Toptan Akaryakıt arabaya bağlı olarak benzin için daha uygun olabilir.

Kükürt ve Akaryakıt

Doğaya kükürt atığı ve insan koruma yöntemleri için üretilmeye başlanan fuel oil lambaları düşük kükürt içeriği (%1) ile çevre dostu araçlardır. Endüstriyel fabrikalara, her türlü fabrikalara, tesislere veda etmiştir ve artık elektrik, termik veya buhar sistemleri tercih edilmektedir. Baca gazı emisyon limiti içindedir.

 • Yüksek kükürtlü akaryakıt

Bu yakıt türlerinin tamamı Toptan Akaryakıt için temin edilmekte olup, koyu renkli, likit olmayan petrol ürünleridir. Geçmişteki elektrik üretim oranları nedeniyle her türlü endüstriyel fabrika, tesis ve tesislerde halen tercih olmakta ve termal olarak kullanmaktadır. Basit pompalama işlevine ek olarak yüksek sıcaklıkta yanar ve elektrik sağlar.

Akaryakıt ve Kasko Kapsamı Bağlantısı

Yeni bir araba alımı olarak kabul olmayan araba sigortası masrafları. Nakit olarak değeri; araba modeli, satış fiyatı gibi birçok şeyi hesaplarsınız. Dizel benzinli araçlara göre kasko fiyatları da geniş açıdan baktığımızda daha yüksektir. Akaryakıt toptan satış lisansı sahibiyseniz benzin ya da dizel almanız bir şey değiştirmeyecektir. "Araba sigortasına ihtiyacın var mı?" Kesinlikle gerekli! Trafik kazası yaşamamanız umuduyla kötü sürprizler de var. Kasko ve Sigorta ise bu kötü sürprizler gibi sizi maddi ve manevi olarak garantiye alıyor. Trafik kazaları, depremler ve araç parçalarının çalınması gibi doğal afetlerden de sizi korur.

Ankara toptan Akaryakıt Firmaları size yeni bir araç alırken size hem yakıt hem de sigorta konularında yardımcı olabilir.

Dökme Akaryakıt Başvuru Formu

TTS Akaryakıt Başvuru Formu